HLUBINNÁ IMAGINACE

PROCES OSOBNÍHO TOTEMU®

HLUBINNÁ IMAGINACE

PROCES OSOBNÍHO TOTEMU®

CO JE HLUBINNÁ IMAGINACE

Proces osobního totemu®

Jde o způsob vypořádání se s těžkými životními situacemi z minulosti i přítomnosti a způsob seberozvoje. Tento terapeutický přístup je orientován v první řadě na tělo, pocity a emoce a až v druhé řadě na rozumové pochopení.
Termín Deep Imagery vyjadřuje více rovin. Do češtiny se překládá jako proces hlubinné imaginace a zárověň jde o místo, kam se tímto procesem dostaneme – místo vědění a poznání uvnitř nás – jako by šlo o další smysl, další způsob poznání světa.

Před více jak 30 lety americký psycholog a psychoterapeut ELIGIO STEPHEN GALLEGOS vyvinul speciální metodu aktivní imaginace, kterou pojmenoval Personal Totem Pole Process®  (proces osobního totemu) – jako nástroj pro vnitřní cesty – Deep Imagery. Gallegos se z velké části inspiroval přístupem a prací severoamerických Indiánů. Totem zde zobrazuje jednotivé ČAKRY – energetická centra, která souvisejí s jednotlivými oblastmi našeho života. Jde o komplexni přístup k lidské bytosti a navrací nám celistvost, integritu a vnitřní autoritu.

Od té doby propracoval tuto metodu sebe-transformace do hloubky a učil ji po celém světě. Termín “Deep Imagery” nese esenci této práce: přivádí nás k hlubokému poznání nejvnitřnějších rovin nás samých.

HLUBINNÁ IMAGINACE je jedinečnou kombinací tří různých přístupů a pohledů:

❉ Teorie aktivní imaginace, kterou zavedl Dr. C.G. Jung
❉ Východních filosofií, které vnímají lidskou bytost jako systém vzájemně propojených energií nebo čaker
❉ Přístupu severoamerických Indiánů a jejich praktik mluvení s a učení se od zvířat

HLUBINNÁ IMAGINACE nabízí možnost CESTOVAT DO VNITŘNÍCH SVĚTŮ a setkat se se zvířetem v každé ČAKŘE – energetickém centru. Stav čakry se odzrcadlí konkrétním zvířetem a tím, v jakých podmínkách a rozpoložení se zvíře nachází. Někdy je zvíře drženo v kleci nebo je zraněné, to vypovídá, že energie tam neplyne volně nebo není zdravá tak, jak by mohla být. Jindy je síla a stabilita čakry zcela zřejmá.
Když jsme se setkali se všemi ČAKROVÝMI ZVÍŘATY, je svolána rada, kde společně pracují na vývoji, růstu a zdraví každého z nich. Během tohoto se často vynoří bolestivé vzpomínky, na které člověk již zapomněl. Zvířata vědí, která témata jsou připravená a vhodná, abychom se s nimi konfrontovali. Zvířata nás podpoří, právě tak, jak je to potřebné, a s láskou nás provedou starými zraněními, vědí jak je uzdravit a jak je integrovat.

Můžeme cestovat nejen do čaker, ale také do tělesných polarit, do snů, do nemoce nebo situace a s pomocí vnitřních průvodců uvolnit traumatickou energii v těle, orgánu nebo v oblasti našeho života. Tato práce urychluje a podporuje náš vnitřní růst, zralost a uzdravování.

Základními kameny této metody jsou OPATRNOST A HLUBOKÝ RESPEKT a i když se to nezdá, tak právě proto je velice účinná. Umožňuje osobní rozvoj směrem k nezávislosti, vitalitě a sebelásce. Otevírá nám cestu k vnitřní moudrosti, která nepodléhá názorům a radám druhých lidí. Toto je důležitým rozdílem od jiných terapií. Být průvodcem vyžaduje respekt a bdělou pozornost. Člověk má veškerou MOUDROST UVNITŘ SEBE. Vnitřní zvířata nás přivádějí zpět k naší původní síle a ztracené celistvosti. Uzdravení se děje zevnitř ven, ve svém vlastním tempu.

”Způsob jakým se vnitřní průvodci chovají mě často velice dojímá.
Zdá se, že znají naše vnitřní podmínky a že mají přístup k informacím, které ani já ani moji klienti neznají. Vědí přesně jakým tempem se terapie má dít. Jednají velice jemně a znale. Navíc mají smyls pro humor. Jsou to ti nejchytřejší a nejdovednější terapeuti, které jsem kdy potkal.
Nejen že jim jde o zdraví člověka, ale také o to, aby nalezl svoji celistvost.“

-Steve Gallegos-

Fakturační adresa:

Asociace pro výcvik:
Deep Inner Space
Siebensterngasse 25/2/25
1070 Wien,  Austria

Workshopy v ČR:
Adamovská 804/3
Praha 4, 14000

Kontakt

Markéta Rea Krausová
marketa.krausova@gmail.com
Tel: +420 737 441 133

Zůstaňme ve spojení

Adresa:

Asociace pro výcvik:
Verein Deep Inner Space Siebensterngasse 25/2
1070 Vienna Austria

Workshopy v ČR:
Adamovská 804/3
Praha 4, 14000

Zůstaňme ve spojení

Vaši emailovou adresu uchováváme za účelem zasílání newsletterů s pozvánkami na akce a zajímavostmi z oblasti osobního rozvoje. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat pomocí odhlašovacího odkazu v každém emailu. Správcem údajů je organizátorka Markéte Rea Krausová, která postupuje dle těchto zásad.

Kontakt

Markéta Rea Krausová
marketa.krausova@gmail.com
Tel: +420 737 441 133